Wessie van der Westhuizen v Děčíně

V neděli 13. srpna v našem sboru sloužil opět po několika letech jihoafrický kazatel Wessie van der Westhuizen. Přinesl nám slovo na téma Žij svůj život s Bohem i koleny a chodidly.

Slovo bratra Westhuizena si můžete poslechnout zde.

Wessie van der Westhuizen pochází z Jihoafrické republiky. Je potomkem holandských přistěhovalců a řadu let vedl jeden z hlavních pretorijských sborů. Tento sbor má asi 2000 členů a vyznačuje se službou smíření, a to zejména mezi bělochy a černochy, kteří tvoří podstatnou část členstva sboru.

V roce 2010 se Wessie s rodinou přestěhoval do města Bulawayo v Zimbabwe, kde založil nový sbor pod jménem Kings City Church. Sbor má nyní kolem stovky členů a je opět rasově smíšený. Strídavě ale Wessie slouží také ve sboru ve městě Victoria Falls, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází jeden z divů světa – Viktoriiny vodopády.

Wessie miluje lidi a jeho služba klade důraz na usmíření a proti rozdělení. Ve sboru mají hluboké až rodinné vztahy. Wessie je ženatý, se svou ženou Somie mají 3 syny: Janco, Tian, a Anu. Rád běhá dlouhé tratě. Miluje dobrodružství, o čemž svědčí i jeho účast na závodech v africké divočině.

Do České republiky jezdí už více než dvacet let. Přivedl ho k nám Denis Bavister. Wessie opakovaně slouží ve sborech v Praze, Hradci Králové, Klatovech a v severozápadních Čechách. Děkujeme Tomáši Krajníkovi z KS Česká Lípa, že do Děčína letos Wessieho přivedl.